Przejdź do treści
W samej Warszawie rocznie marnuje się przeszło 2,5 miliarda litrów wody pitnej. W skali kraju ta liczba jeszcze bardziej szokuje – to ok. 90 miliardów litrów wody rocznie, wylewanej bez żadnego spożytkowania. Do takiego stanu rzeczy przyczynia się m.in. kupowanie, a następnie wylewanie resztek wody butelkowanej, zużywanie dużej ilości wody do gotowania, pozbywanie się przegotowanej wody z czajnika. Jednocześnie przewiduje się, że do 2035 roku na świecie braknie wody pitnej dla niemal 2 miliardów ludzi. Możemy jednak zrobić coś, co choć trochę pomoże odwrócić ten trend, a jednocześnie przyczyni się do zdrowszego trybu życia.

Czysta woda kranowa może zastąpić butelkowaną

Korzystanie z wody wodociągowej, która nierzadko przebija parametrami znaną ze sklepów wodę mineralną, może być zdrowym i ekologicznym substytutem, przyczyniającym się do ochrony środowiska. Tony plastiku, produkowane z myślą o stworzeniu gotowego produktu, który trafi do sklepów, codziennie zalewają morza i oceany. Zmniejszenie popytu na wodę butelkowaną, która może być także niekorzystna dla zdrowia, jeśli tworzywo użyte do produkcji jest np. zbyt długo eksponowane na światło słoneczne, przyczynia się do zmniejszenia zainteresowania producentów masową produkcją butelek plastikowych. Niestety nie w każdym polskim mieście można sobie pozwolić na czerpanie wody pitnej prosto z kranu. Zbyt duża ilość minerałów, takich jak jony wapnia i magnezu, przyczyniają się do pogorszenia jej jakości. Zdarza się, że w wodzie pływają także inne związki, wpływające na jej smak – m.in. chlor, a także niektóre pierwiastki, które nie zostały dostatecznie wytrącone w oczyszczalni ścieków. Oczyszczające filtry dzbankowe, nierzadko o bardzo małej pojemności, są uciążliwe w korzystaniu z nich. Bywają nieporęczne, woda długo się filtruje i na krótko starcza. Są jednak filtry, które zakłada się bezpośrednio na główne przyłącze wodociągowe w mieszkaniu. Filtr do wody na cały dom powoduje, że woda kranowa jest czysta, smaczna i bezpieczna. Co najlepsze, filtry do wody pitnej na cały dom działają od razu, bez konieczności każdorazowego czekania na kilkuminutowy proces oczyszczania.

Filtry do wody na cały dom cena - czy szokuje?

Wyspecjalizowane firmy, zajmujące się montażem filtrów domowych, takie jak m.in. prestiżowe przedsiębiorstwo Global Water, oferują kompleksowe dokonywanie montażu filtrów mieszkaniowych. Filtr do wody na cały dom przyczynia się do poprawy jakości wody pitnej. Można z niej korzystać tak, jak ze zwykłej wody butelkowanej. W tym przypadku jednak wykazujemy troskę o naszą planetę – nie marnujemy plastiku i lejemy tyle wody, ile akurat potrzebujemy. Filtry zakładane są na wejście wody, dlatego są dyskretne i nieuciążliwe w eksploatacji. Jeśli parametry wody domowej wykazują, że ma ona tendencję do wytrącania kamienia, można zastosować również zmiękczacze wody. Filtry do wody pitnej na cały dom mogą być uzupełniane także o inne urządzenia. W dobie zagrożeń epidemicznych ciekawym rozwiązaniem przyczyniającym się nie tylko do poprawy jakości wody pitnej, ale także zwiększenia bezpieczeństwa domowników, są lampy UV likwidujące drobnoustroje w wodzie. Koszty założenia takiego systemu są uzależnione od wielkości domu, jego systemu wodociągowego i innych parametrów. Bez wątpienia jednak można zaoszczędzić, ponieważ koszty montażu szybko się zwracają – średnio każdy mieszkaniec Polski marnuje rocznie równowartość ponad 800 złotych.

Napisz do nas

Wyślij nam swoje zgłoszenie i już jutro zostań jednym z autorów naszego bloga!