Przejdź do treści

BLOG

Dlaczego warto filtrować wodę?

Dbałość o naszą planetę powinna być w obecnych czasach priorytetem każdego z jej mieszkańców. Coraz gwałtowniejsze zmiany klimatyczne skutkujące globalnym ociepleniem są w dużej części również naszym udziałem. By odpowiedzieć na potrzeby Matki Ziemi i dołożyć swoją cegiełkę do poprawienia jakości środowiska, możemy podjąć kroki, które poza dobroczynnym wpływem na klimat, nie pozostaną również bez znaczenia dla naszego zdrowia.

Filtry do wody pitnej - dlaczego warto je kupić?

Świadomość, że jesteśmy uzależnieni od plastiku, wzrasta z roku na rok. Toniemy w morzu butelek plastikowych, których rozkład może zająć nawet tysiąc lat! Odpowiedzią na taki stan rzeczy powinno być wyposażenie się w filtry do wody pitnej. Posiadanie w domu urządzenia filtrującego wodę, wykonanego z atestowanych tworzyw sztucznych, niezawierających groźnego dla naszego zdrowia związku Bisfenol A jest niezwykłym ułatwieniem w codziennym życiu. Dzięki zastosowaniu filtrów do wody kranowej dostajemy wodę czystszą, o lepszym smaku i bez zapachu chloru. Filtrując wodę, pozbywamy się z niej ołowiu i innych metali ciężkich, ale także zyskujemy jej lepszą jakość. Jest to szczególne ważne w przypadku mieszkańców regionów, którym dostarczana jest twarda woda, powodująca szkody w wyposażeniu naszego domu-gotując twardą wodę zawsze pozostawiamy na urządzeniu nierozpuszczalny osad, a to w przyszłości doprowadzi do całkowitego zniszczenia naszego czajnika. Twarda woda jest także szkodliwa dla naszego zdrowia, różni się też znacząco smakiem przygotowywanych na jej bazie dań. Gotując na przefiltrowanej wodzie, poprawiamy wygląd, kolor, zapach przygotowywanych warzyw, czy herbaty, z której w końcu możemy pozbyć się niechcianego oleistego osadu. Przy tym wszystkim również rośnie nasza świadomość ekologiczna. Kupując filtry do wody pitnej, nie przyczyniamy się do zalewania planety jeszcze większą ilością plastikowych butelek wody źródlanej. Odfiltrowywanie wody przy pomocy specjalnego urządzenia jest jedyną sensowną alternatywą dla szkodliwych produktów z plastiku.

Wpływ odfiltrowanej wody na nasze zdrowie

Opinie lekarzy jednoznacznie potwierdzają korzystny wpływ używania filtrów do wody pitnej na kondycję naszego organizmu. Picie odfiltrowanej wody eliminuje problem chloru i zanieczyszczeń, którymi nierzadko jest skażona woda prosto z rur wodociągowych. Filtry do wody redukują także groźne dla zdrowia pestycydy czy bakterie, które prowadzą do problemów z jelitami i biegunek. Picie idealnie czystej wody poprawia także nasz metabolizm, wpływa na wygląd skóry, ale i na samopoczucie. Dodatkowym autem rozwiązania w postaci filtrów do wody pitnej jest fakt, że posiadają one jony srebra, a te chronią naszą wodę przed rozwojem bakterii nawet do 48 godzin. Wpływ picia wody, która uprzednio została przefiltrowana, na nasze zdrowie fizyczne, ale i dobrą kondycję umysłową i lepsze samopoczucie, potwierdzają opinie kupujących, którzy od lat stosują filtry do wody pitnej w swoich domach. Organizm nawodniony dużą dawką krystalicznie czystej wody, bez obecności niepożądanych związków, potrafi lepiej się skoncentrować. Nie doświadczamy także za dnia uczucia przemęczenia i zmniejszają się nasze dolegliwości bólowe. Warto zatem zrobić ukłon w kierunku zdrowego trybu życia i ekologii decydując się na zakup dobrych jakościowo filtrów do wody pitnej. Mamy gwarancję, że nasz zakup zaprocentuje w przyszłości – zyskamy zdrowie, ale i będziemy mieli realny wpływ na środowisko, w którym kiedyś będą żyły następne pokolenia.

Filtry do wody - kup teraz