Przejdź do treści

BLOG

Czy można pić wodę z kranu?

Picie wody z kranu ma swoich zwolenników i przeciwników. Jedni promują otwarty dostęp do wody pitnej, inni kategorycznie zabraniają picia wody z kranu. Jedni argumentują, że pijąc wodę z kranu, nie przyczyniamy się do zaśmiecania świata plastikowymi butelkami, inni mówią, że w wodzie z kranu żyją liczne bakterie i nie należy jej pić. A jak to jest naprawdę? Czy woda z kranu jest zdatna do picia?

Czy woda z kranu jest zdrowa?

Filtrowanie wody to troska o planetę i ekologię. A także o zdrowie Twoje i Twojej rodziny. Wiele osób rezygnuje z picia wody prosto z kranu ze względu na jej charakterystyczny posmak, zapach, czy barwę. Filtracja pozwala na oczyszczenie wody z chloru i ewentualnych zanieczyszczeń. Tak oczyszczona woda niczym nie różni się od wody butelkowanej.
Czy woda z kranu jest zdrowa? Wiele osób martwi się, że woda filtrowana jest pozbawiona wszystkich składników mineralnych, a co za tym idzie, nie jest dobra dla zdrowia człowieka. Nic bardziej mylnego! Woda kranowa zawiera wiele spośród tych elementów, a filtry zbudowane są tak, aby ich nie zatrzymywać.

Czemu warto filtrować wodę z kranu?

Filtrowanie wody to troska o planetę i ekologię. A także o zdrowie Twoje i Twojej rodziny. Wiele osób rezygnuje z picia wody prosto z kranu ze względu na jej charakterystyczny posmak, zapach, czy barwę. Filtracja pozwala na oczyszczenie wody z chloru i ewentualnych zanieczyszczeń. Tak oczyszczona woda niczym nie różni się od wody butelkowanej.

Czy woda z kranu jest zdrowa? Wiele osób martwi się, że woda filtrowana jest pozbawiona wszystkich składników mineralnych, a co za tym idzie, nie jest dobra dla zdrowia człowieka. Nic bardziej mylnego! Woda kranowa zawiera wiele spośród tych elementów, a filtry zbudowane są tak, aby ich nie zatrzymywać.

Czy można pić wodę z kranu?

Tak, pod warunkiem, że pamiętamy o regularnym wymienianiu wkładów filtrujących. Jeden wkład wystarcza zwykle na miesiąc, jednak czas użytkowania może różnić się w zależności od producenta. Obecnie na wielu dzbankach i butelkach filtrujących znajdują się wskaźniki, które informują o zbliżającym się czasie wymiany wkładu filtrującego.

Jeśli decydujesz się na filtrowanie wody, zadbaj o to, by sięgać po sprawdzone i certyfikowane produkty. Jakość urządzeń i akcesoriów filtrujących wodę z kranu ma ogromne znaczenie w kontekście Twojego zdrowia. Picie wody z kranu będzie zdrowe, jeśli produkt używany do filtrowania wody będzie cechował się wysoką skutecznością.

Picie wody z kranu - życie eko

Jeśli pijesz wodę z kranu, jesteś bardziej eko. Nie zaśmiecasz środowiska plastikowymi butelkami, które ulegają rozkładowi przez bardzo długi czas. Nie tylko chronisz naturę, ale też oszczędzasz czas i pieniądze. Nie musisz wychodzić do sklepu po butelkowaną wodę i nie narażasz się na podwójne koszty. Używanie wysokiej jakości akcesoriów filtrujących jest znacznie tańsze niż codzienne kupowanie butelkowanej wody.

Nie bój się zmian

Jeśli nadal masz wątpliwości co do picia wody z kranu, po prostu spróbuj. Nie musisz przecież na zawsze zmieniać swoich zwyczajów. Podejmij miesięczne wyzwanie i postaw sobie za cel, że przez miesiąc będziesz pić tylko wodę z kranu. Zobacz, jak sprawdza się to u Ciebie i czy pasuje Ci taki styl życia. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wcale nie będziesz chciał wracać do wody butelkowanej.

Filtrowana woda z kranu oznacza zdrowe i naturalne życie. Pijąc wodę z kranu, sprzeciwiasz się marnotrawstwu i dajesz sobie przyzwolenie na wygodę. Zauważ, że posiadając choćby najmniejszą butelkę filtrującą, masz możliwość picia wody z każdego kranu, także w podróży. Filtr działa niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdujesz. Zadbaj o siebie i o środowisko, pij filtrowaną wodę z kranu!

Filtry do wody - kup teraz